טיפול בחולים כרונים

מדוע אני מתמקד חולים כרונים?

ההחלטה שהתקבלה בראשית המחקר, שהיווה את הבסיס לפיתוח שיטת הטיפול הקיימת, הייתה להתמקד דווקא בטיפול בנכי צה"ל שמוגדרים כחולים כרונים. החלטה זו נבעה מהטעמים הבאים:

(1) רבים מהחולים שאינם מוגדרים ככרונים מחלימים עם או בלי טיפול במשך ששת החודשים הראשונים להתפרצות המחלה. לכן במידה והטיפול ניתן בסמוך לפרוץ המחלה, לא ניתן לדעת האם החולה החלים באופן ספונטני או בעקבות הטיפול הרפואי שניתן.
(2) החולים הכרוניים עוברים לעיתים קרובות מסלול ייסורים של ממש בחיפוש אחר הקלה כלשהי ועלולים להרים ידיים ולפתח ייאוש מוחלט מבחינת האפשרות שיחלימו אי פעם. לכן היה לנו חשוב לפתח טיפול יעיל ואפקטיבי דווקא לאותם חולים קשים.

האם במרפאה מטופלים חולים שאינם כרונים?

שיטת הטיפול יכולה להיות מיושמת הן על חולי טינטון או סחרחורת כרונים והן על חולים שאינם מוגדרים ככרונים. חשוב לדעת כי חלק מהחולים שאינם מוגדרים ככרונים לא יזדקקו לבירור והטיפול הרפואי המקיף והאינטנסיבי שניתנים במרפאה לאור שיעור ההחלמה הספונטנית הגבוה אצל חולים אלו.

יחד עם זאת, במידה ואת/ה מרגיש/ה שמצבך קשה ודחוף ניתן לפנות אליי.

האם הטיפול כולל תמיכה נפשית?

תמיכה נפשית היא מרכיב מרכזי בטיפול. חשוב לי מאוד לבנות מערכת יחסים נאותה ותומכת עם כל חולה וחולה שבטיפולי. אני לא רואה לפני "מקרה מעניין של אוזן" עם טינטון או סחרחורת אלא אדם סובל שהתמודד במשך זמן רב עם מחלה קשה ומתישה.

אני עושה ככל יכולתי על מנת לעודד ולסייע לחולה להתמודד עם המחלה עד לסיום הטיפול הרפואי. מעבר לכך, חולים שנמצאים במהלך הטיפול יכולים להתקשר ישירות אל הטל' הנייד שלי ולהתייעץ איתי לגביי כל בעיה או קושי שמתעורר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tinnitus-vertigo-meniere-disease